26 Haziran 2015 Cuma

Okuma Etkinligi - 5 || Karmakarısık - Emma Chase | Yorum
Zengin, yakışıklı ve kendini beğenmiş Drew Evans ile güzel, zeki ve hırslı Katherine Brooks buluştuğunda işlerin karmakarışık hale gelmesi şaşılacak bir şey değildir.


Drew Evans'ın işi, milyon dolarlık anlaşmalar yapmak ve New York'un en güzel kadınlarını tek bir gülümsemeyle baştan çıkartmaktır. Peki, öyleyse neden yedi gündür evden dışarı çıkmıyor? Neden mahvolmuş, sefil bir halde ve depresyonda? Ona sorduğunuzda size sebebinin grip olduğunu söyleyecektir fakat hepimiz bunun doğru olmadığını biliyoruz.

Katherine Brooks, Drew'un babasının yatırım bankacılığı firmasında işe başladığı anda gösterişli playboyun hayatındaki her alanın bir karmaşaya sürüklenmesine sebep olmuştur. Profesyonel alandaki yarışları Drew'un cesaretini kırıyor, Katherine'e karşı hissettiği çekim dikkatini dağıtıyor ve onu yatağa atma girişimlerindeki başarısızlığı ise tamamen sinirlerini bozuyordur.

Nasıl oluyordu da kadının biri çıkıyor ve ağzı iyi laf yapan çapkın bir adamı mahvolmuş, umutsuz biri haline getirebiliyordu? Hayatta asla sahip olmak istemediği tek şeyi gerçekleştirerek.

'Karmakarışık' dünyada en çok kullanılan kitap sitesi Goodreads'de yapılan oylamalar sonucu 2014'ün en iyi çıkış yapan kitabı seçilmiştir.YORUM:

Herkese kocaman merhaba! :)
Yepyeni bir okuma etkinliği ile karşınızdayız. Ve bu kitap muhteşem, muhteşem, muhteşemdi!
Drew'a aşık olmaya hazır mısınız? Bence kitabı okumadan önce soğuk bir su içip öyle başlayın. Çünkü okurken Drew, nefessiz kalmanıza neden olacak. :D

Kitap birkaç ay sonrasından başlıyor. Yani olaylar olup bittikten sonra.
Drew'u bitik bir halde, yatağında yatan perişan bir adam olarak görüyoruz. Peki bu denli umursamaz ve kafasına hiçbir şeyi takmayan adama ne oldu da bu hale geldi?
İşte bu sorunun cevabını ileri ki sayfaları okuduktan sonra anlayacaksınız.

Ve hooop 5 ay öncesine gidiyor ve Drew'un yaşadığı muazzam olaylara şahit oluyoruz. Yakışıklı, zengin ve bir hayli kendini beğenmiş olan karakterimiz Drew, genelde tek gecelik ilişkiler yaşıyor. Genelde hiçbir kadınla ciddi düşünmeyen bir tip. Ancak bir gün Kate adında esmer bir güzelle tanışınca eski Drew gidiyor, yerine bambaşka bir adam geliyor. Neden mi? Çünkü Drew o kadına tutuluyor. Yani aşık oluyor ama bunu fark etmesi biraz gecikiyor diyebiliriz. Söylemeden geçemeyeceğim, bunu fark ettiği an da gerçekten tuhaftı. :D

Onun dışında kitaptaki diğer karakterler de çok tatlıydı. Özellikle Alexandra'nın (Yani Bayan Kaltak) kızı Mackenzie'yi de çok sevdim. O ne kadar şeker bir kızdı öyle? Ah, bir de o kumbara fikri de çok hoşuma gitti. Çok zekiceydi. :))

Evet, kitabı beğendim! Eğlenceli, romantik ve heyecanlı bir kitaptı. Diğer karakterlerin hikayesini de çok merak ediyorum. Umarım çevirileri uzun sürmez. :)
Özetle söyleyeceğim tek şey, eğlenceli bir şeyler arıyorsanız bu kitabı alıp okuyun. Pişman olmayacağınızdan eminim. :D

0 yorum:

Yorum Gönder